Çiyayê Shasta: Çiyayek razdar û cîhek pîroz

09. 07. 2021
4-emîn Konferansa Navneteweyî Sueneé Gerdûn

Mountiyayê astasta sice není nejvyšší ani nejkrásnější horou Kaskádového pohoří, ale rozhodně je tou nejlegendárnější. Co se týče podivností a zvláštností, neobvyklými příběhy, které horu obklopují, se vyrovná kterémukoli jinému regionu Spojených států nebo možná dokonce celého světa. Podle novin Sacramento Bee se k hoře Shasta hlásí svým původem více než 100 kultů z celého světa.

Podzemní obyvatelé Mount Shasta

Ve studii, financované vládou, přiznalo 89 % dotázaných návštěvníků, že přišli na horu Mount Shasta uctívat bohy a mimozemské bytosti, o kterých se věří, že přebývají v dutinách pod horou – a kteří jsou často označováni jako „podzemní obyvatelé hory“.

Většina podivných příběhů o Mount Shasta pochází z knihy Obyvatel dvou planet, která byla poprvé vydána v roce 1906 a kterou napsal mladík Frederick S. Oliver, jenž žil v kalifornské Yrece v době zlaté horečky. Oliverova kniha obsahuje první publikované zmínky o spojení Mount Shasta s mystickým bratrstvem „duchovních adeptů“, o vstupu do tunelu, vedoucího do tajného města pod Mount Shasta, o Lemurii, o konceptu „JÁ JSEM“ a také o „channelingu“ převtělených duchů.

Mount Shasta (červen, 2016) © Dustin Naef.

Odborník na neobvyklé víry J. Gordon Melton označil skupinu „I AM Activity“, kterou ve 30. letech 20. století založil v Mount Shasta Guy W. Ballard, za první UFO víru na světě.

Ballard tvrdil, že se při hledání tajného okultního bratrstva na svazích hory setkal se slavným alchymistou hrabětem Saint Germainem; Saint Germain se Ballardovi zjevil a podělil se s ním o některá svá mimozemská dobrodružství a cesty s mimozemšťany z planety Venuše. Tvrdí se, že Ballard při psaní svých pamětí Odhalená tajemství o svých vizionářských, duchovních zážitcích na hoře Shasta rozsáhle plagioval knihu Obyvatel dvou planet.

Tradice původních obyvatel Ameriky

Někteří moderní spiritualisté mají na horu Shasta velmi zajímavý pohled. V sociologické studii moderní spiritualisté vyjádřili uznání indiánským tradicím o hoře a také přiznali, že je někdy napodobují; často však také dobrovolně uváděli informace, že jejich systém víry je dalším vývojem, a tedy „pokročilejší“ než indiánská kosmologie.

Odraz Mt Shasta v jezeře, horské jezero Modest Bridge, Kalifornie. ( Christopher Boswell /Adobe Stock)

Mount Shasta je místem, kam se vydává mnoho moderních spiritualistů, aby fyzicky vyjádřili projevy vyššího vědomí nad planetou a vstoupili do svých vznešených rolí duchovních guruů a osvícených bytostí.

Moderní spiritualisté spojili posvátnou horu indiánů s bájnou horou snů hledačů zlata; kde zlato visí ze střech drahokamy posetých lemurských jeskyní jako obří rampouchy. Pod horou čeká na Lemurijce křišťálové město Telos v Duté zemi – těsně za hranicemi reality třetího rozměru – kde se mohou splnit všechna přání: nesmrtelnost, osvobození od bolesti a utrpení, oslnivý luxus, společnost a láska.

Krásná příroda u Little Backbone Creek, jezero Shasta, Kalifornie. ( CC BY-ND 2.0 )

V tomto alternativním duchovním pohledu neexistuje peklo, ale obyvatelé Země jsou neustále varováni, že jim dochází čas a že by se měli vyvíjet a zajistit si své místo v páté dimenzi Telosu dříve, než dojde k nějaké budoucí katastrofě. Pokud na tento program nepřistoupíte a nebudete se vyvíjet, narodíte se znovu zde – nebo možná na nějaké jiné pekelné planetě – kde budete muset čelit všem stejným bolestným karmickým lekcím a výzvám, než dosáhnete vzestupu, mimo realitu třetí dimenze. Může to trvat dalších 10 000 let, než se obyvatelům Země naskytne příležitost znovu se vyvinout.

Centrum paranormálního dění a Matka Marie

Mount Shasta je všeobecně považována za místo paranormálního dění, kde jsou bariéry mezi světy podstatně tenčí. Někdy dokonce mrtví slibují, že se vrátí ze svého hrobu uvnitř hory.

V roce 1951 si žena s teosofickými sklony, která si říkala Matka Marie, otevřela na hlavní ulici v centru města Mount Shasta podnik s názvem „The Inn“. Matka Marie se do hory zamilovala po přečtení knihy Obyvatel dvou planet a věřila, že její podnik bude přitahovat ztracené duše, které tudy budou procházet a kterým může pomoci na jejich cestě k osvícení. Během několika let provozu přijala Marie více než 10 000 návštěvníků.

Scénický pohled na horu Mount Shasta v Kalifornii, USA. ( checubus /Adobe Stock)

V průběhu let se stávalo, že unavení cestující jedoucí uprostřed noci po dálnici Interstate 5 přepadlo podivné nutkání odbočit na sjezdu do města, kde ujeli jen krátkou vzdálenost a ocitli se hladoví na prahu Mary’s Inn, aby zjistili, že je to jediné otevřené místo ve městě, kde si mohou dát něco k jídlu.

Cesta k hoře Shasta. ( Laura Jean /Adobe Stock)

Matka Marie

Mary pobývala vždycky sama nahoře ve svém pokoji, ale říkalo se, že intuitivně poznala, kdy k ní přijde další návštěva, sešla dolů a už seděla u stolu, připravená začít živou konverzaci. Říkalo se, že Marie měla jistý talent říkat lidem přesně to, co potřebují slyšet, a hovořila s nimi velmi skromně a nenápadně.

Když Matka Marie ve věku 75 let zemřela, zanechala údajně svým následovníkům instrukce, aby bděli nad jejím tělem, protože se hodlá vrátit z hrobu. Členové Mariina kostela tak učinili a téměř měsíc přede všemi tajili její smrt. Během této doby u její mrtvoly nepřetržitě hlídali šestnáctiletý chlapec a dva starší muži, kteří čekali, až se její duše vrátí do fyzického těla.

Ilustrace „Bdění u zemřelé“ © Dustina Naefa z knihy Mount Shasta’s Forgotten History & Legends (2016).

Je těžké si představit, jakou hrůzu musela představovat nebalzamovaná rozkládající se mrtvola, která ležela téměř měsíc v Mariině ložnici v patře nad hostincem. Musela to být noční můra, hodná Edgara Allana Poea.

Mariini následovníci zřejmě nakonec dospěli k závěru, že se její duše do mrtvoly přece jen nevrátí. Nejspíš je hrůzný vzhled a zápach těla přivedl k rozumu, protože se nakonec vzpamatovali a potichu odvezli její tělo do městské márnice a zalarmovali úřady. Není divu, že hostinec Matky Marie zůstal od té doby zavřený.

Tip ji Sueneé Universe

Právě čistíme sklad a mnoho knih nabízíme až s 55% slevou – najdete je v eshopu v kategorii Výprodej knih – vše za pár korun!

Ukázka několika knih z kategorie Výprodej knih – vše za pár korun!

Gotarên wekhev